top of page
Search
  • Tereza D

JAKÁ JE MOJE VIZE? ZAČTĚTE SE A VŠE SE DOZVÍTE.

Updated: Jul 8, 2020
Celý život jsem své vlasy neměla ráda, dokonce jsem se za ně styděla. Ne proto, že by byly vlnité či kudrnaté, ale protože prostě vypadaly extrémně nezdravě. Ale tomu je konec.

Začátkem roku jsem začala na doporučení mých dvou kamarádek s 'kudrnatou metodou'. Od té doby trávím hodiny na internetu čtením článků, příspěvků a tipů na zlepšování kudrn.

Rozhodla jsem se proto založit webové stránky pro všechny, kteří stejně jako já touží po zdravých vlnách a kudrnách, ale prozatím nevědí, jak na to. HEALTHY CURLS.

Vím, jak je těžké se v tom kvantu informací zorientovat a alespoň částečně tomu porozumět. Právě to je jedním z důvodů, proč tento web zakládám. Budu se vám tu snažit srozumitelně vysvětlit, v čem komplexní kudrnatá metoda (CGM) spočívá a jak docílit zdravých vln a kudrn. Já mám směsici obojího. Ha

Mým hlavním cílem je vybudovat komunitu lidí, kteří na základě svých zkušeností budou pomáhat dalším. Osobně se nejvíc těším na příspěvky od žen a mužů z celého světa. Jestli máte chuť se ke mně připojit, budu moc ráda za vaše nápady a reakce. Vždy je co zdokonalovat.

Těšte se na spoustu informací. Postupně bude na mém HEALTHY CURLS webu přibývat článků, tutoriálů a videí konkrétních kudrnáčů a jejich cest ke zdravým kudrnám. Kdo mezi ně patří?

Tak třeba mámy dětí, které na sebe nemají skoro žádný čas, ale i tak dokáží docílit krásných vlasů. Kudrnatí kluci, kteří se do toho pustili i přesto, že vlasová péče je stále mylně braná jako ženské teritorium. Dávno tomu tak není. Kudrny a vlny jsou pro každého. O své poznatky se s vámi podělí i lidé, kterým dřív v obrovské míře padaly vlasy a tato metoda jim pomohla k regeneraci, dodala sebevědomí a přinesla radost. Budou tu holky s extrémně zruinovanými vlasy, díky letům barvení a žehlení. Svěří se vám s tím, jak jejich cesta za zdravými kudrnami probíhala. Neopomenu ani ty, jimž bylo dáno do vínku mít hezké a silné vlasy, ale teprve touto metodou objevili jejich maximální potenciál. Máte afro a už jste se smířili s tím, že si žije vlastním životem? Nechte mu přirozenou sílu a díky kudrnaté metodě ho zkroťte. Vše chce trpělivost a chuť ke změně. Dozvíte se proto také zavčas o nejčastějších chybách, které se s touto metodou pojí. Je toho opravdu hodně a mnohem víc!

Osobně mě zajímá nás 99 procent, jejichž vlasy mají daleko k tomu být perfektní. Každý den vidím na internetu fotky žen a mužů, jejichž vlasy jsou dokonalé, skoro až nereálně perfektní, jestli víte, co myslím. A pod nimi se to hemží komentáři typu: “Ach jo, takový vlasy mít nikdy nebudu,” anebo “Jak docílím takových vln, jako máš ty? ” Už žádné extrémní upravování reality, jen skutečnost.

Tahle metoda je ojedinělá, ale zázraky nedělá. Prosím, buďte realističtí. Pokud máte jemné, spíše řidší vlasy, nedocílíte husté kštice Julie Roberts z Pretty Woman (s největší pravděpodobností nenásledovala metodu, ha). Ale především, genetiku nikdo z nás nezmění. Což ovšem neznamená, že vlasy, ať už máte jakékoliv predispozice, správnou technikou a vhodnými produkty nemůžete mít zdravé, vlnité a lesklé. Přestaňme porovnávat své vlasy s jinými, ale začněme se soustředit na zdraví a krásu těch vlastních.

O tom všem to bude.


Kromě článků a videí vám nabízím i soukromé konzultace. Najdete mě na Instagramu: @healthycurlsnow, klidně mi napište tam, nebo jednoduše přímo sem. Ráda vám poradím. Metoda totiž ve vysoké míře funguje naprosto u každého, kdo má od přírody trochu zvlněno. Víte, kolik "rovnovlásek" ani neví, že jsou přírodně zvlněné?

Ovšem pokud jsou vaše vlasy rovné jako hřebíky a nezkroutí se, ani když zaprší, tak vám ta metoda bohužel fungovat nebude. Nezoufejte! To přece neznamená, že jim nemůžete dodat stejnou péči jako my kudrnatí a vlnití a mít je zdravé a lesklé.

Docílit HEALTHY CURLS není otázkou sprintu, je to marathon. Buďte vytrvalí a vaše vlasy se vám za tu námahu rozzáří a budou plné života.


Zatím a ať se nám všem pěkně kroutí :-)

76 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page